Mennyibe kerűl a kiépítés?
Ez lehet az egyik fontos kérdés amellett, hogy a komfortot is néznünk kell.
Az
áraink oldalon leírunk néhány példát, de a kiépítés nem kerűl többe, mint egy hagyományos gázkazános, cirkós fűtésrendszer és akkor még ezeknél a hűtésre is kell költeni nem keveset.
Számitásba kell venni lakásának négyzetméterét, a falak szigetelését és a nyílászárók hőveszteségét. Ezek tudatában végzünk számításokat és ettől függ a végleges árképzés is.
Mennyibe kerűl az üzemeltetés?
A fűtéshez nem kell fa, szén, gáz, kizárólag áramot használ a rendszer, mely fogyasztása a klimatechnika teljesítményétől függ, amely továbbá lakásának paramétereitől függ. Egy átlagos 70-80m2 lakás, amely 2 nagyobb szobával, étkezős konyhával, illemhelyiséggel, fürdővel rendelkezik, tehát 7-8 anemosztát befúvással számolhatunk, ott egy 12-16KW/h -ás légcserélő kivitelezendő. A fogyasztásban sokat számít, hogy éjszakai áramfelhasználásra is be vagyunk-e állítva, illetve napelemekkel is rendelkezünk. Ha bármelyik (akár az éjszakai áram költséget, vagy napelemes felhasználást) költségszűkítő megoldást használjuk, akkor lényegesen olcsóbb az energiafelhasználásunk, mint bármely fűtésrendszerrel (fa, szén, gáz), ha nem takarékoskodunk, akkor körülbelűl hasonló az éves költségünk...
Nálam is kiépíthető ez a korszerű fűtés-hűtés rendszer?
A rendszer kiépítése azon múlik, mennyire lehet elrejteni a légcserélőt és a csöveket. A leg praktikusabb megoldás, ha Ön rendelkezik padlástérrel, oda tudunk mindent szerelni és a helyiségek mennyezetére csak egy áttörést kell készíteni a befúvó csövek részére.
Ha épitkezik, akkor optimális helyzet adódik, mielőtt elkészülne a mennyezeti burkolat, előtte a gépészetet meg lehet szerelni.
Álmennyezetbe is el tudjuk rejteni a rendszert, amihez 30-40cm szükséges számunkra. Egy belvárosi lakás 3,7m magasságába kényelmesen belefér a rendszer, de egy panellakásba, ahol 2,5m a belmagasság, ott nem tudjuk elrejteni a kiépítést.
Akkor ehhez a rendszerhez csak áram kell?
Igen a szokásos 220-230V-ra van szükség, ezen kívűl mást nem használ a légtechnika. A gép fogyasztása a teljesítményén múlik, nyilván nagyobb belső tér felfűtéséhez, nagyobb KW -os hőcserélőre van szükség, több fogyasztással.
Tartozik a rendszerhez kültéri ventillátor is?
Természetesen és itt is fontos megválasztani a külső egység teljesítményét a lakás négyzetméteréhez mérten, mely számításokat elvégezzük és az árajánlatban már ez fog szerepelni..
Mennyi idő a kiépítés?
Átlagot tudunk csak konkrétan publikálni, mert ugye mindenhol adódhatnak kisebb-nagyobb akadályok, illetve könnyebb helyzetek.
Átlagosan 3 nap alatt végzünk és a harmadik nap végén átadásra kerül a rendszer.
A légtechnikai csöveket falakon kell átvinni a mennyezet alatt, így az áttörések elvégzése a fal keménységétől is függ.
Szükséges karbantartani a rendszert?
Igen, mint mindent. Légkezelők és légtechnikai berendezések esetén különösen fontos a karbantartás jelentősége, nem csak a teljesítmény megtartása és a tervezett gyári működés érdekében, hanem a baktérium lerakódásának megakadályozásának érdekében is.
Minden évben sajnos rá kell áldozni a karbantartásra, de ha belegondolunk bármilyen eszközről, szerszámról, gépről beszélünk a rendszeres karbantartás mindenhol fontos, mert így érjük el, hogy megfelelő módon üzemeljen bármi, amit folyamatosan használunk.
Önnek nem kell értenie a légcserélő légtechnikai rendszer karbantartásához, mi ezt megoldjuk Önnek évente, így biztos lehet a megfelelő üzemeltetésben és a rendszer tisztaságában. Az
áraink oldalon tájékozódhat az éves karbantartási díjakról.
Valóban szűri a port és a polleneket?
Így van, a beltéri légcserélő rendszer olyan szűrővel van ellátva, melyen keresztűl halad az áramoltatott levegő és a szűrőben ragad minden, ami nemkívánatos. A szűrők cseréje fontos az éves karbantartáskor, így lesz Önnek mindig megfelelően szűrt levegője a lakásban. Az éves
karbantartásról itt olvashat, továbbá ennek díjairól az
áraink oldalon.
Megemlítendő ennél a fejezetnél, hogy a lakás levegője folyamatosan szűrődik és könnyebben melegszik, illetve hűl, ha a beszívás is a lakás pontjairól történik, mely beszívást általában egy gyakran nyíló helyiségbe helyezünk, mint a bejárati előtér, így a légcserélő a lakásban lévő levegőt keringetve dolgozik. Ha szellőztetni szeretne akkor nyílászárot kell nyisson, mert ez a rendszer nem pazarol kiáramló és friss levegő beszívással.